تماس با پشتیبانی
خانه / مقالات سایت / سیلیکون های HTV
فروش رزین ، قیمت رزین اپوکسی ، فروش پلی استر
فروش رزین ، قیمت رزین اپوکسی ، فروش پلی استر

سیلیکون های HTV

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مهندس امیر شهماری
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09121463630
آدرس کانال: @matrispolimer_group
پست الکترونیکی: Info@matrispolimer.ir
سیلیکون هایHTV بر پایه (Silicone Polymer) Polyorganosilioxan و سیلیکا به همراه طیف وسیعی از افزودنی و با خصوصیت گوناگون ترکیب شده است.سیلیکون های HTV جهت تولید مولدینگ (قالبی) و اکسترودری (پیوسته) نیازمند اضافه شدن افزودنی ها و فرموله شدن متناسب با هر کاربرد و یا رنگدانه می باشد.

برخی خصوصیات سیلیکون ها عبارتند از:

مقاومت در برابر دما:

مقاومت در برابر دما یکی از فوق العاده ترین خصوصیات سیلیکون رابرها است. کاربرد سیلیکون ها تا دمای ۲۰۰ درجه تقریباً بدون جایگزین است. بگونه ای که تا ۱۰،۰۰۰ ساعت کار مداوم را می توان انتظار داشت و البته در صورتیکه دما بصورت لحظه ای تا ۳۰۰ درجه نیز افزایش یابد کارایی منحصر بفرد سیلیکون کماکان برقرار خواهد ماند.

در صورت نیاز به گروه سیلیکون هائی با مقاومت حرارتی دائم بیشتر از۳۰۰ºC این امکان نیز وجود دارد که از گروه های ویژه ای با قابلیت تحمل دمای بیش از ۳۰۰ºC نیز استفاده کرد.

مقاومت در برابر سرما:

مقاومت در برابر سرما نیز از خصوصیات شاخص سیلیکون هاست بگونه ای که سایر پلیمرها از دمای ۳۰۰ºC – الی ۲۵۰ºC- خصوصیات الاستیسیته خود را از دست داده و کارایی ندارد ولی سیلیکون
در دمای ۷۰ºC- الی ۵۵ºC- کماکان خصوصیات الاستیسیته خود را حفظ می نماید. برخی از محصولات و گروه سیلیکون ها توان تحمل سرما تا ۱۰۰ºC- با حفظ خصوصیات فیزیکی و الاستیسیته را دارند.

مقاومت محیطی:

از مهمترین خصوصیات سیلیکون ها بگونه ای که با هیچ پلیمر دیگری قابل قیاس نمی باشد. مقاومت محیطی در برابر شرایط آب و هوایی ازون، UV و باد و باران و سایش حاصل از ریزگرد و عدم جذب آلودگی به همراه خود پالایندگی است.

همچنین بخوانید  فروش رزین اپوکسی

این خصوصیات و مقاومت الکتریکی سبب استفاده گسترده در پوشش های عایقی نظیر انواع مقره توزیع، فوق توزیع و انتقال و انواع سیم و کابل شده است.

خواص الکتریکی:

خواص الکتریکی بی نظیر سیلیکون سبب استفاده در طیف وسیعی از محصولات نظیر انواع عایق ها، سیم و کابل و مقره گردیده است. سیلیکون ها با مقاومت حجمی از ۱۰۱۴CmΩتا ۱۰۱۶CmΩ و با

کمترین تغییر با کارایی در محیط های مرطوب، سخت و آلوده و نقاطی که استفاده ایمن و پایدار حایض اهمیت است، مورد کاربرد می باشد.

مقاومت در برابر تخلیه کرونا به همراه سایر خصوصیات فوق العاده سیلیکون انتخاب برتر در محیط های برق فشار قوی است.

مقاومت در برابر بخار:

در سخت ترین شرایط و استفاده مداوم و طولانی مدت سیلیکون رابر فقط امکان جذب رطوبت را حداکثر به میزان ۱% دارد و (با این میزان ناچیز) بدون تغییر در شرایط عملکردی آن همچنان بازده بسیار مطمئن خواهد داشت. در صورت نیاز به عملکرد در دمای بیش از ۱۵۰ºC و یا تحت فشار بالا گروههای ویژه از سیلیکون های بهبود یافته مورد کاربرد می باشد.

مقاومت در برابر آتش:

سیلیکون ها در زمان مجاورت با آتش به راحتی آتش نخواهند گرفت. خصوصیات خود-خاموش شونده سیلیکون نیز ویژگی بسیار مهم در این زمینه است. سیلیکون ها نیز در زمان سوختن نظیر سایر مواد مقادیر ناچیز گازهای سمی تولید می کنند که این مقدار قابل اغماض، حاوی مواد هالوژنه نمی باشد به عبارتی Halogen-Free می باشد.

گروهی از سیلیکون های RTV جهت ساخت انواع فوم ضد آتش با قابلیت فوق العاده مهار آتش که در مراکز با قابلیت اشتعال پذیری خطرناک نظیر پالایشگاهها و پتروشیمی ها و نیروگاهها و…. مورد استفاده می باشند.

همچنین بخوانید  رزین اپوکسی Epoxy Resin

غیرسمی:

سیلیکون ها بدلیل غیرسمی بودن در ساخت انواع سر پستانک نوزادان، استاپرهای پزشکی و همچنین ظروف پخت غذا و البته ساخت انواع تجهیزات شنا نظیر عینک و پوشاننده گوش، بصورت بدون جایگزین مورد استفاده می باشد.

ضد روغن:

سیلیکون های RTV مناسب استفاده در گروه ضد روغن نبوده و می بایست از گروه سیلیکون های HTV استفاده کرد. سیلیکون ها در زمان تماس با انواع روغن اتومبیل متورم نشده و تأثیرپذیر نخواهند بود. سیلیکون ها از حلال های قطبی نظیر بنزین، تلوئن و گازوئیل تأثیر پذیرفته و پس از خروج از محیط آلوده مجدد سعی در بازیافت خصوصیات ذاتی خود را دارند
. سیلیکون High Temperature Vulcanisation:

سیلیکون HTV متشکل از یک زنجیره بلند الاستومری دارای گروههای وینیل می باشد که کامپاندهای حاصل از این سیلیکونها پس از میکس با کاتالیزور و تحت دمای بالا (به طور متوسط ۱۵۰ الی ۱۸۰ درجه سانتیگراد) ولکانیز می گردند.

این محصول برای اولین بار در خاورمیانه در شرکت سیلیکون ناب تولید شده است . در فرایند تولید این محصول مونومرهای سیلوکسان با ادیتیو های مربوطه ترکیب شده و در طی پروسه های متعدد از طریق عملیات حرارتی به پلیمر HTV تبدیل می شود.

دلایل و مزایای استفاده از سیلیکون های HTV:
مقاومت شیمیایی بالا
مقاومت در برابر ازون
مقاومت در برابر سرما و گرما
خواص مکانیکی خوب
خواص الکتریکی خوب
آب گریز بودن
رنگ پذیری آسان و بسیاری ویژگی های منحصربه فرد دیگر…

سیلیکون های HTV با استفاده از دو مکانیزم عمده می توانند پخته شوند که عبارتند از:
۱) پخته شدن با استفاده از پروکسایدها که در تولید محصولات اکسترودری و قالب گیری کاربرد دارند.
۲) پخته شدن با استفاده از پلاتین.

همچنین بخوانید  سیلیکون شفاف A,B
جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مهندس امیر شهماری
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09121463630
آدرس کانال: @matrispolimer_group
پست الکترونیکی: Info@matrispolimer.ir

همچنین ببینید

فروش سیلیکون مخصوص قطعات الکترونیکی و الکتریکی

فروش سیلیکون قالبگیری ، سیلیکون گرید غذایی ، سیلیکون پزشکی، سیلیکون برق و روغن سیلیکون

فروش سیلیکون های قالب سازی و قالبگیری RTV-2 و HTV جهت ساخت قالب مجسمه ، …